Rekrutacja na studia podyplomowe (rok akademicki 2024/2025)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Szczegóły
Kod WEiF_PPIUS
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomii i Finansów
Poziom kształcenia studia podyplomowe
Języki wykładowe polski
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Warszawska 63, pok. 106, tel. 85 745 7713
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (01.08.2024 00:00 – 18.10.2024 12:00)

Opis

Celem Studiów Podyplomowych „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” jest wyposażenie absolwenta w ustrukturyzowaną oraz aktualną wiedzę, a także praktyczne umiejętności i kompetencje z zakresu stosowania prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Polsce, w tym w szczególności zapoznanie z zasadami zatrudniania i zwalniania pracowników w warunkach różnych typów umów, wynagradzania, czasu pracy, urlopów, obowiązków pracodawcy i pracownika, zasadami ustalania wysokości składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, obowiązkami płatników składek i zasadami ich kontroli, ogólnymi zasadami rozstrzygania sporów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Studia kierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych problematyką prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w szczególności tych, które zajmują się nią w praktyce: pracodawców, kierowników i pracowników działów kadr, działów płac, menedżerów oraz osób, które rozważają możliwość zmiany kwalifikacji i zatrudnienia. 

Merytoryczna zawartość studiów obejmuje cztery moduły, w których uwzględnione zostały takie aspekty, jak: prawo pracy, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnego prawa pracy (a zwłaszcza regulacje w zakresie zatrudniania i zwalniania pracowników z uwzględnieniem różnych typów i form zatrudnienia, wynagradzania, czasu pracy, urlopowania); prawa ubezpieczeń społecznych zwłaszcza w kontekście relacji pracodawca – pracownik – ZUS; wybrane aspekty zarządzania zasobami ludzkimi oraz moduł zajęć praktycznych, kładący nacisk na umiejętności interpretacji zapisów prawa pracy, zwłaszcza w kontekście rozliczania wynagrodzeń i jego pochodnych, w tym składek na ubezpieczenia społeczne.

Zasady kwalifikacji

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania przewidzianego limitu miejsc. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów). Warunkiem koniecznym do pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji jest dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów.

Wysokość czesnego

4300zł